وبلاگ شخصی حامد پروینی

دانلود رزومه شخصی، مقالات علمی، کتابهای الکترونیکی، ویدئوهای آموزشی

وبلاگ شخصی حامد پروینی

دانلود رزومه شخصی، مقالات علمی، کتابهای الکترونیکی، ویدئوهای آموزشی

وبلاگ شخصی حامد پروینی، مهندس حامد پروینی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دانلود مقالات علمی، رزومه مهندس حامد پروینی، دانلود آموزش، دانلود کتاب الکترونیکی، مقالات شخصی ، نمونه سوالات ، پایان نامه، Information Technology، پی دی اف ، پایان نامه ها

حامد پروینی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی تکنولوژی فناوری اطلاعات و ارتباطات.

آخرین نظرات

DNS را هک کنید تا سرعت اینترنت خود را افزایش دهید

دوشنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۰۰ ب.ظ

DNS چیست؟
DNS (سیستم نام‌گذاری دامنه) سرویسی است که نام دامنه شما را به نشانی‌های IP تبدیل می‌کند. نام دامنه اغلب حروف الفبا است تا یادآوری آن‌ها برای ما ساد‌ه‌تر باشد، اما در واقعیت، اینترنت بر اساس نشانی‌های IP کار می‌کند. DNS نام دامنه را در هر اتصال، به نشانی IP متناظر تبدیل می‌کند. یک سرور DNS می‌تواند از سایر سرور‌ها درباره تبدیل نام یک دامنه مشخص به نشانی IP متناظر سؤال کند تا در نهایت IP متناظر مشخص شود. کامپیوتر‌ها و سایر دستگاه‌ها از نشانی IP به‌منظور مسیریابی ترافیک داده استفاده می‌کنند. این کار مشابه شماره‌گیری تلفن مورد نظر و برقراری ارتباط با یک شخص است. DNS نظیر یک اپراتور هوشمند عمل می‌کند و DNS شما این وظایف بزرگ را مدیریت می‌کند.

یک سرویس جایگزین DNS چگونه سرعت مرورگر شما را افزایش می‌دهد؟
همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، همیشه مقصر اصلی سرعت پایین اینترنت شرکت سرویس‌دهنده نیست، بلکه گاهی مشکل از DNS است. پس چرا از سرویس جایگزین DNS استفاده نکنیم؟ اکنون به‌کارگیری یک سرویس DNS عمومی و رایگان را آموزش خواهیم داد که به کامپیوتر شما می‌گوید از این سرویس به‌جای سرویس درنظر گرفته شده توسط ISP استفاده کند و همچنین به شما کمک کند با سرعت بالاتری از مرورگر خود بهره ببرید.

چگونه با هک کردن DNS سرعت مرورگر وب را افزایش دهیم؟
برای دسترسی به اینترنت با سرعت بیش‌تر، به شما سرویس OpenDNS را معرفی می‌کنیم. OpenDNS یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های DNS است که برای ارائه یک روش جایگزین به کاربرانی به‌کار می‌رود که از سرویس DNS کنونی خود راضی نیستند. با به‌کار بردن مراحل زیر، قادر خواهید بود به کامپیوتر فرمان دهید به‌جای سرویس DNS که ISP برای شما فراهم می‌کند، از سرور‌های DNS مربوط به OpenDNS استفاده کند. 

گام نخست:
برای داشتن مرورگری با سرعت بیش‌تر و با استفاده از OpenDNS ابتدا Control Panel را باز کنید.

گام دوم:
به قسمت Network and Internet Option بروید.

گام سوم:
روی Network and Sharing Center کلیک کنید.

گام چهارم:
روی Internet Connection کلیک کنید و به قسمت Properties بروید.

گام پنجم:
از Properties ،Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) بگیرید.

گام ششم:
اکنون نشانی زیر را انتخاب کنید تا به اینترنت با سرعت بیش‌تری دسترسی پیدا کنید:

• Preferred DNS server: 208.67.222.222
• Alternate DNS server: 208.67.220.220

اکنون می‌توانید از سرورهای OpenDNS استفاده کنید که سرعت مرورگر شما را افزایش خواهد داد. به‌منظور را‌‌ه‌اندازی IPv6، از Properties ،Internet Protocol Version 6 م(TCP/IPv6) بگیرید و نشانی‌های سرور DNS زیر را انتخاب کنید:

• Preferred DNS server: 2620:0:ccc::2
• Alternate DNS server: 2620:0:ccd::2

توجه داشته باشید که استفاده از OpenDNS علاوه بر افزایش سرعت اینترنت، مزایای دیگری نیز خواهد داشت. غالباً در شرایطی که سرور DNS شرکت ارائه‌دهنده سرویس اینترنت به شما با مشکل مواجه شود، دیگر قادر به اتصال به اینترنت نخواهید بود، اما با استفاده از OpenDNS حتی اگر سرور DNS مربوط به ISP شما از کار بیفتد، می‌توانید همچنان در اینترنت به جست‌وجو بپردازید.

منبع: شبکه مگ

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.